10:48

Νάντ : Το πρώτο βήμα παραμονής της Γαλλικής ποδοσφαιρικής ομάδα

10:48
Newsroom

Νάντ : Η πολλά υποσχόμενη Γαλλική ποδοσφαιρική ομάδα έκανε το πρώτο και πιο αποφασιστικό βήμα για την παραμονή της στην Ligue 1. Στο πρώτο μπαράζ με την Τουλούζ (πήρε το «εισιτήριο» μέσω των play off της Super League 2) στο «Σταντ Μουνισιπάλ», τα «καναρίνια» επικράτησαν με 2-1 και την Κυριακή (30/05) θα έχουν την ευκαιρία μέσα στο «σπίτι» τους να «σφραγίσουν» ότι και η νέα σεζόν θα τους βρει στην κορυφαία κατηγορία του γαλλικού πρωταθλήματος.

Το ματς κρίθηκε στο πρώτο 45λεπτο, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στο 10΄ με τον Μπλα. Οι γηπεδούχοι «απάντησαν» εννέα λεπτά αργότερα με τον Μασάδο, αλλά στο 22΄ ο Κολό πέτυχε το νικητήριο τέρμα της Νάντ.

Μπορείτε να δείτε τις κορυφαίες στιγμές του ματς στο παρακάτω βίντεο:

Παρακολουθήστε τους αγώνες ποδοσφαίρου Play-off / Lelegation Ligue 1 / Ligue 2 ζωντανά μεταξύ FC Νάντ και  Τουλούζη FC στο Eurosport. Ο αγώνας ξεκινά στις 18:00 η ώρα την Κυριακή 30 Μαΐου 2021.

Ποιος θα βγει στην κορυφή στη μάχη των διευθυντών: Patrick Collot ή Patrice Garande; Ανακαλύψτε παρακολουθώντας τη ζωντανή μετάδοση.

Δείτε τις τελευταίες ειδήσεις FC Νάντ και FC Τουλούζη και βρείτε ενημερωμένες βαθμολογίες ποδοσφαίρου, αποτελέσματα, σκόρερ και προηγούμενους νικητές.

Οι οπαδοί του ποδοσφαίρου μπορούν να βρουν τις τελευταίες ειδήσεις ποδοσφαίρου, συνεντεύξεις, σχόλια ειδικών και να παρακολουθήσουν δωρεάν επαναλήψεις. Δείτε λεπτομερή προφίλ για τη FC Νάντ και την Τουλούζη στις επίσημες ιστοσελίδες τους. Μη χάσετε όλους τους επερχόμενους διαγωνισμούς. Κάντε το Eurosport την πηγή σας για σπορ στο Διαδίκτυο, από ποδόσφαιρο έως ποδηλασία, F1, χειμερινά σπορ και άλλα. Απολαύστε ζωντανή μετάδοση από τους κορυφαίους αθλητικούς αγώνες αυτής της σεζόν.

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ