stefanos-tsitsipas-simantiki-niki-gia-ton-ellina-tenista-amp-8211-prokrisi-tis-elladas-sta-plei-of-toy-davis-cup-74525
11:22

Στέφανος Τσιτσιπάς: Σημαντική νίκη για τον Έλληνα τενίστα – Πρόκριση της Ελλάδας στα πλέι οφ του Davis cup

11:22
Παναγιώτης Γιαννακοσιάν

Davis Cup: Το Davis Cup είναι ίσως ένα από τα πιο σημαντικά τουρνουά τένις. Η Ελλάδα κατάφερε να πάρει την νίκη ενάντια στο Μονακό. Ο Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε ακόμα έναν αντίπαλο. Δεν έδωσε καν την ευκαιρία στον αντίπαλο του Λούκας Καταρίνα να αντιδράσει.

Davis Cup: Άλλη μια νίκη για Τσιτσιπά

Ο 21χρονος πρωταθλητής, κρατώντας την έβδομη θέση στην παγκόσμια κατάταξη, νίκησε καταφατικά τον αντίπαλο του με σκορ. 6-2 και 6-1 εξασφαλίζοντας με άνεση την πρόκριση του.

Davis Cup: Ακόμα μια νίκη για την Ελλάδα

Η Ελλάδα πήρε τη νίκη επί του Μονακό. Ήταν μια σκληρά κερδισμένη νίκη του Μιχάλη Περβολαράκη με 2-1 σετ έχοντας για αντίπαλο του τον Ρομέν Αρνεοντό. Σιγούρεψε έτσι την 2η θέση στον όμιλο και ταυτόχρονα πήρε την πρόκριση μαζί με την Πολωνία για τα αυριανά (14/9) πλέι-οφ κατάταξης.

Ο Μιχάλη Περβολαράκης νίκησε με 6-1, 6-7 (8), 6-4 τον Ρομέν Αρνεοντό. Λέγετε πως ήταν ίσος το πιο κρίσιμο ματς στο Tatoi Club την 3η μέρα.