thelo-na-fygei-prepei-na-fygei-exallos-o-stefanos-tsitsipas-me-theati-se-agona-toy-o-ichos-poy-ton-enochlise-178888
15:15

«Θέλω να φύγει, πρέπει να φύγει»: Έξαλλος ο Στέφανος Τσιτσιπάς με θεατή σε αγώνα του – Ο ήχος που τον ενόχλησε

15:15
Γιώτα Κορώνα

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ενοχλείται από τον ήχο μέλισσας που μιμείται θεατής και ζητά από τον διαιτητή να αποχωρήσει ο θορυβοποιός.

Συγκεκριμένα, στον αγώνα του με τον Μπεν Σέλτον στο πλαίσιο του τουρνουά τένις στο Σινσινάτι, ο Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε με 2-0 σετ και πέρασε στον 3ο γύρο, εκεί που θα αναμετρηθεί με τον Χούμπερτ Χούρκατς.

Σε ένα σημείο του αγώνα, όμως ο Έλληνας τενίστας αργούσε να κάνει το σερβίς του, καθώς άκουγε τον ενοχλητικό ήχο μέλισσας κοντά του. Ο ίδιος μάλιστα κουνούσε τη ρακέτα του σε μια προσπάθεια να διώξει το έντομο. Ωστόσο, λίγο μετά ο Στέφανος Τσιτσιπάς κατάλαβε πως ο ήχος προερχόταν από θεατή της εξέδρας που προσποιούνταν τη μέλισσα σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του δεύτερου σετ του ματς.

Όπως φαίνεται και στις κάμερες, με τον ήχο να επιμένει και να τον αποπροσανατολίζει ο Έλληνας τενίστας παραπονέθηκε στον διαιτητή για το συμβάν. «Υπάρχει ένα άτομο από πίσω μου που μιμείται τον ήχο της μέλισσας».

Ο ήχος όμως συνεχίστηκε με τον Στέφανο Τσιτσιπά να αναζητά στους θεατές τον υπεύθυνο για αυτήν την κατάσταση. Ο Έλληνας τενίστας υπέδειξε πως το άτομο που τον ενοχλούσε ήταν μια κυρία και είπε στον διαιτητή: «Θέλω να φύγει, πρέπει να φύγει».